کتاب قرآن فراز

QuranFaraz

اثر چهارمی که شاید از مهمترین کارهای زندگی ام بوده و سالها انتظار کشیدم تا بتوانم آن را به انجام برسانم کتاب شریف (قرآن فراز = QuranFaraz) است. من با خودم اینطور فکر میکردم که اگر قرآن فراز را بنویسم و بعد بمیرم هیچ غمی ندارم و خلـاصه هم در ذیحجه 1440 هـ ق پس از گذشت 20 سال موفق به اتمام این  تالیفم شدم و خدای بلند مرتبه را به این نعمت عظما شاکرم.

کتاب قرآن فراز

(کتاب قرآن فراز)

شروع تالیف: 1420 هـ. ق.

پایان تالیف: 1440 هـ. ق.

نویسنده: بهروز شهرکی

مشخصات ظاهری: قطع رحلی بزرگ (25*35)، تعداد صفحات: 912 تمام رنگی

این کتاب آماده دریافت مجوز و چاپ است اما به جهت اینکه وزارت محترم ارشاد از صدور مجوز به صورت ناشر مؤلف معذور شده است، بنده موفق به اخذ مجوز چاپ نگردیدم و حاضر هم نشدم به ناشری اجازه اخذ مجوز و نشر بدهم!

کتاب قرآن فراز

بخشی از سخن مؤلف

به نام خدا

تقریباً از سال 1414 هـ.ق. که خودم را بهتـر از گذشته شناختم همیشه یک موضوع برایم قابل‌پذیرش نبوده است و آن‌هم این‌که تنها کتابی که مطمئناً از ناحیه خدا و صاحب‌اختیار این جهان برای مردم نازل و حفظ گردیده یعنی قرآن، خوانده می‌شود اما کمتـر به معنای آن التفاتی پیدا می‌گردد! این در حالی است که حقانیت قرآن‌ امری یقینی است و تـمام آنچه بشـریت الی‌الـابد در هر زمینه‌ای نیاز دارد در آن وجود دارد؛ پس باید به نحوی راه را برای تفحص عموم مردم در قرآن هموار کرد.

این مهم مرا بر آن داشت تا اثری تنظیم کنم که شخص وقتی قرآن می‌خواند در همان لحظه‌ی قرائت، به معانی ظاهری آن نیز التفات یابد و به عقیده‌ی این حقیر، این کوتاه‌ترین راه برای تقرب همه‌ی آحاد جوامع به بارگاه الهی و حقایق جهان است و اگر در اشاعه‌ی آن همت به خرج رود بهتـرین کاری است که در خدمت به خدا و خلق خدا می‌توان انجام داد؛ و الحمدللّه در جمادی‌الثانی 1424 ه. ق. ویرایش اول کتاب (قرآن‌فراز) که دست‌نویس هم بود به پایان رسید و در کناری قرار گرفت.

در محرم 1426 ه. ق. ویرایش دوم کتاب (قرآن‌فراز) پس از یک تلـاش شبانه‌روزی شش‌ماهه به پایان رسید و از  دست‌نویس به حـروف‌چـینی رایانه‌ای تبدیل شد و مجدداً در کناری قرار گرفت؛ و بـالـاخـره در ذی‌حـجه 1438 ه.ق. (بیش از 12 سال بعد) دوباره از آرشیو بیرون آمد تا مجدداً و مکرراً ویرایش شود!

خلـاصه پس از یک دوره کار شبانه روزی در جهت رسم الخط و معنای روان، کتاب (قرآن فراز) به پایان رسید و اکنون آن هدف والـا و دل‌نشین محقق شده است و هر کس فارسی بداند می‌تواند با قرائت ساده‌ی قرآن به لذت درک معانی ظاهری آن برسد و ساعتها قرآن بخواند و آنچه می‌خواند را متوجه شود؛ باب علم را به روی خود بگشاید و روح و جانش را با مفاهیم قرآن صیقل و صفا بخشد.

در تنظیم این اثر تنها و بی‌پناه بودم و هرچند که در مدت 20 سال شاید بیش از چهار سال هزینه وقت نشد اما جا داشت که تمام عمر هزینه‌ی آن شود و این هم حـسـرتی است که باید بر دل کشیـد! با عنایت به عبارت قـرآنی (بَلِ ٱلْاِنْسَانُ عَلی نَفْسِه بَصِیـرَةٌ) این‌جانب خود را در حد چنین لطف باعظمتی نمیدانم و اگر عنایت الهی شامل حالـم نمی‌گردید ابداً موفق به انجام آن نمی‌شدم لذا خدای بلندمرتبه را شاکرم که بر این حقیرترین بنده‌اش منت نهاد و در شـرایط نامناسب مرا موفق به انجام آن نمود؛ و البته ایراداتی هم ممکن است در بخش ترجمه کتاب باشد اما آنچه مسلم است اینکه راهنمایی بزرگوارانه‌ی شما عزیزان را به دیده‌ی منت پذیرا هستیم.

به‌هرتقدیر، آخرین فرازهای  این اثر مبارک در آخرین ویرایشش، در ذوالحجة الحرام 1440 هـ. ق. با ترجمه و در صورت نیاز با توضیح مختصـر، ممزوج گشت و مورد بازبینی نهایی قرار گرفت و تنها یک جمله بر زبان جاری می‌کنیم که (رَبَّنَا تَقَبَّلْ مِنَّا اِنَّكَ أَنْتَ ٱلسَّمِیعُ ٱلْعَلِیمُ).

و السلـام علی من اتبع الهدی

بهروز شهرکی

کتاب قرآن فراز

آثار مکتوب و منتشر شده بهروز شهرکی قرآن ,کتاب ,ق ,فراز ,سال ,هم ,قرآن فراز ,هـ ق ,را به ,کتاب قرآن ,است ومنبع

کتاب سلسله جلیل

کتاب قرآن فراز

کتاب جرثقیلران

کتاب درآمدی بر ادبیات عرب

کتاب برای فرزندم صالح

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

آرام بند انگلیسی رو راحت یاد بگیر یوسر رزبلاگ تخفیف ویژه سیگنال بورس خرید و فروش يونوليت سقفی حرم شاه - بانک جامع اشعار مذهبی روضه و مرثیه اواتار چت بهترین سایت خريد ساعت مچی سواچ ارزان فیک نقره اي 2019